Ducati 750 SS Carenata
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Ducati 750 SS Carenata 2005
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 75 hk |
|---|---|
| Transmission | Kedja |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | Oljeluft |
| Slagvolym | 802 cm3 |
Mått och vikter
| Hjulbas | 1405 mm |
|---|---|
| Säteshöjd | 815 mm |
| Torrvikt | 183 kg |
| Bränsletankskapacitet | 16 l |
| Högsta hastighet | 210 km/h |
| Licensefterlevnad | A |
Frågor och svar Ducati 750 SS Carenata
- Vilket är aktuellt marknadspris för Ducati 750 SS Carenata?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Ducati 750 SS Carenata, tillverkningsår 1997, är 54 790 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 13 261 km.
- Vilken av dem är bäst? Ducati 750 SS Carenata eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Ducati 750 SS Carenata?
- Jämfört med andra Supersport motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Ducati 750 SS Carenata motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Ducati 750 SS Carenata?
- Det finns en medelstark efterfrågan på en Ducati 750 SS Carenata efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Ducati 750 SS Carenata Bilder
Källa: 1000PS

























